پمپ شناور و قیمت انواع الکتروپمپ شناور گرین پمپ و فرات

 • لوله سر پمپ شناور

 • همکار محترم لزوما" جهت انتخاب الکتروپمپ شناور برای چاههای عمیق و نیمه عمیق و حتی استخرهای تحت فشار برای آبیاری بارانی و قطره ای باید موارد زیر را مد نظر قرار داده و بدون هیچ خطایی بصورت اصولی جواب آن را پیدا کنید و جلوی ستونهای زیر قرار دهید:
 • سئو سازی

مراحل نصب پمپ شناور

 • عمق واقعی چاه

 • سطح استاتیک آب چاه

 • سطح دینامیکی آب چاه

 • برق خریداری شده طبق پروانه

 • اجازه برداشت آب به متر مکعب در ساعت

 • قطر لوله جدار

 • قطر لوله آب دهی

 • فاصله ترانسفورماتور تا اتاقک تابلو

 • فاصله اتاقک تابلوکنترل تا چاه

 • طول مسیر آب رسانی

 • نوع و قطر لوله آب رسانی

 • اختلاف سطح آب رسانی

 • توضیح برای ردیف یک : در صورتی که چاه آب جدید باشد ، سعی کنید ته الکتروموتور شناور را حداکثر با کف چاه سه متر فاصله بگذارید و اگر در چاه از قبل پمپی نصب شده بود سعی بر اضافه کردن لوله جهت پایین رفتن الکتروپمپ شناور ننمایید و تا زمانی که چاه را شستشو ننموده اید از اضافه کردن لوله خودداری نمایید ، زیرا  در مدت زمانی که پمپ قبلی کار کرده ته چاه شما از ماسه های ریز و یا خاک نرم پر شده.که باعث سوختن و معیوب شدن پمپ شناور جدید می گردد.
 • توضیح برای ردیف دو : منظور از سطح استاتیک زمانی است که آب دورن چاه در حالت ساکن و بدون برداشت باشد .
 • توضیح برای ردیف سه : سطح دینامیکی یعنی زمانی که برداشت آب از چاه توسط پمپ صورت گرفته و بر اساس مترمکعب و یا لیتر در ثانیه طبق پروانه بعد از 48 ساعت آب در چه سطحی از عمق چاه در حین برداشت ساکن است.
 • توضیح برای ردیف چهار : منظور از برق خریداری شده که در پروانه ذکر شده میزان قدرتی است که از نظر کیلووات برای استحصال آب از چاه لازم است. قید شده که اگر بیش از این استفاده شود در صورت قدیمی بودن کنتورهای برق جریمه مصرف اضافه می شود و در کنتورهای هوشمند جدید باعث قطعی برق می شود.که باید رعایت شود.و با استفاده از الکتروپمپ های شناور تمام استیل گرین پمپ که آبدهی بالایی دارند و مصرف برق کمتر تا حدی مشکل مصرف کنندگان حل می شود.
 • پمپ شناور

 

 

پمپ شناور


یک لوله به طول حداقل پنجاه سانت حداکثر صد سانت به اندازه قطر خروجی سوپاپ پمپ انتخاب و یک سر آن را رزوه که به رزوه سوپاپ پمپ بخورد رزوه نموده و سر دیگر آن را اگر لوله ها بوشن بود با همان رزوه بوشن رزوه کرده و یا اگر فلنج می باشد آن را به فلنج جوش داده و از زیر جهت لوله های سایز کوچک سه گوشواره و برای لوله های سایز بزرگتر چهار گوشواره بخاطر استقامت نگهداری فلنج به لوله سر پمپ جوش می دهیم.

 • این لوله جهت سهولت در نصب الکتروپمپ شناور کاملا" و صد در صد ضروری می باشد.
 • بدلیل اینکه هنگام مونتاژ پمپ به الکتروموتور و هنگام بلند کردن آن جهت انتقال به درون جدار چاه عمیق می باشد.

لوله پمپ شناور

مطالب قابل توجه کیفیت الکترو پمپ های شناور گرین پمپ

الکتروپمپهای شناور تمام استیل گرین پمپ را با پوسته کردن میتوان جهت لایه روبی و حفاری در چاههایی با عمق کم ، متوسط و بالا استفاده کرد و تجربه نشان داده بهترین جایگزین خوبی برای این کار می باشد .  و نیز تا کنون هیچ شناوری مثل شناور های تمام استیل گرین پمپ وجود ندارد .

 با این تفاصیل به غیر از اینکه در این کار کمک شایانی به کشاورزان می نماید از مصرف برق کمتری نیز برخوردار است و این شناور به خاطر باریک بودن تنه آن برای لوله جدارهای انحرافی ، خم شده  و تنگ مورد استفاده قرار میگیرد . الکتروپمپهای شناور تمام استیل گرین پمپ از تکنولوژی های پیشرفته توسط محققین این صنعت طوری طراحی شده که با وجود اینکه مصرف برق کمتری دارد زمان استارت اولیه آمپر گیری بسیار کم است که این خود یکی از مسائل بارز کیفیت این الکتروپمپ شناور می باشد.الکتروپپهای شناور گرین پمپ برای مصارف کشاورزی ، آبیاری قطره ای ، آبیاری بارانی ، آبهای آشامیدنی روستایی ، آبهای آشامیدنی شهری و مصارف آبهای صنعتی به کار می رود.که تماما" این الکتروپمپ شناور تمام استیل در ایتالیا ساخته می شود و نیز از قدرت یک اسب تا سه اسب تکفاز و از 7.5 اسب تا 250 اسب سه فاز از نظر قدرتی الکتروموتور آن موجود است و پمپهای تمام استیل آن شامل 110 مدل از مدلهای 610-617-630-646-660-895-10125-10160 از ارتفاع 10 متر لغایت 500 متر ارتفاع موجود است و از نظر تعمیر مرکز صنایع آب و برق مهندس سوری ( سوری الکتریک ) جهت آموزش تعمیرات آن فیلمهای آموزشی تهیه و در کانال تلگرامی این مرکز https://t.me/kalayeabvabargh قرار داده شده است. این فیلمهای آموزشی بسیار نادر و برای اولین بار در جهان تهیه و در اختیار همکاران و مصرف کنندگان محترم قرار گرفته که انشاالله شما نیز از این آموزش بهره مند شوید.

مطلب بسیار حائز اهمیت اینکه در کنار این فیلم آموزشی یکی از کارهای خوب این مرکز فیلم آموزشی مفصل زنی حرارتی نیز آموزش داده شده و آن نیز در کانال تلگرامی https://t.me/kalayeabvabargh قرار گرفته است.که این فیلم آموزشی اگر در هنگام نصب الکتروپمپهای شناور استفاده شود پنجاه درصد از سوختن الکتروپمپهای شناور کاهش پیدا می کند.

شما می توانید برای دیدن سایر محصولات به سایت www.surielectric.ir  مراجعه فرمایید و نیز سایت www.greenpump.ir  برای شناور قابل مشاهده می باشد.

این مطلب از صنایع آب و برق مهندس سوری(سوری الکتریک)02177327856

خدمت دارندگاه چاه عمیق ارائه می گردد

پمپ شناور ، با توجه به اینکه این نوع پمپهای شناور که برای چاه عمیق و نیمه عمیق و چاههای دستی و چاههای حفاری شده توسط دستگاه ضربه ای و روتاری حفر شده مورد استفاده قرار میگیرد.الکتروپمپهای شناور چاه عمیق ، نیز از مارک های مختلف از نوع الکتروپمپهای شناور چدن و الکتروپمپهای شناور استیل موجود است.که ما الکتروپمپهای شناور گرین پمپ تمام استیل که تنه باریکی دارند و در مقابل ماسه و خورندگی مقاومت زیادی دارند به تعداد 110 مدل موجود داریم که الکتروپمپهای شناور گرین پمپ الکتروموتور استیل و پمپهای مدل KSB و RITZ نیز تولید می نمایند.البته نا گفته نماند تا آخر سال 2014 میلادی از الکتروپمپ های شناور فرات ، همان ، پمپ شناور فرات ، استفاده می کردیم که از سال 2015 میلادی بر اثر بی کیفیتی این پمپ شناور قرار داد خود را با کارخانه لغو نمودیم.در کنار، الکتروپمپهای شناور تمام استیل ، پمپ شناور، چدنی قبلا" از تجهیزات شفت و غلاف برای مشتریان استفاده می نمودیم.و نیز پمپهای کفکش و لجنکش گرین پمپ نیز برای مصارف چاههای عمیق و نیمه عمق و دستی و کانالهای آب و رودخانه ها تولید می نماییم.لازم به ذکر است اکتروپمپهای تحت فشار خانگی از نیم اسب تا سه اسب تکفاز در این مجموعه موجود می باشد و برای ، الکتروپمپ شناور ، می توان از لوله های فلزی و یو پی وی سی استفاده نمود که لوله های یوپی وی سی برای پمپ شناور تا عمق 200 متر نیزجواب می دهد و برای ،الکتروپمپهای شناور استیل ، و یا ، پمپ شناور ، چدن ، هم فلزی استفاده می شود و هم یو پی وی سی و برای کفکش ها شلنگ پارچه ای ، لوله پلی اتیلن ، لوله فلزی و یا لوله یوی پی وی سی می توان استفاده نمود.شما میتوانید جهت مشاهده تصویر الکتروپمپ شناور به سایت

چگونگی استفاده از الکتروپمپ های شناور تمام استیل گرین پمپ 

 

همانگونه که مستحضر هستید الکتروپمپ شناورتمام استیل گرین پمپ یکی از پر بازدید ترین وسیله است برای استحصال و انتقال آب از چاه عمیق و نیمه عمیق و همچنین استخر یا رودخانه.

این وسیله که نام آن الکتروپمپ شناور تمام استیل گرین پمپ است بر خلاف الکتروپمپهای شفت و غلافی و یا الکتروپمپ های وکائل از کمر یعنی بالای الکتروموتور که پایین پمپ می باشد مکش انجام می شود که با توجه به توضیحات زیر می توان از الکتروپمپ شناورتمام استیل گرین پمپ استفاده بهینه نمود  . اگر استخر بود باید در قسمت کف استخر در بالای شیب کف چاهکی بستگی به ارتفاع الکتروپمپ شناور تمام استیل گرین پمپ حفر نمود و لبه چاهک  را حدود 10 سانت دورچینی کرد تا لجن وارد چاهک نشود و الکتروپمپ شناورتمام استیل گرین پمپ را داخل چاهک قرار داده و نیز توسط سنسور فلوتر مخزن آب موجود در استخر را کنترل نمود تا زمانی که آب  به کف استخر رسید سنسور فلوتر به تابلو برق فرمان دهد آب تمام شده و الکتروپمپ شناور تمام استیل گرین پمپ را خاموش نماید.جهت بهتر کار کردن الکتروپمپ شناور تمام استیل گرین پمپ در داخل چاهک یکدستگاه کفکش کوچک با توان پایین در کف چاهک قرار داده و توسط تایمر زمان سنج داخل تابلو ان را هفته ای 15 دقیقه  روشن تا اگر به طور احتمال لجن در کف چاهک قرار داشت خارج شود و بدنه الکتروموتور خنک شود.

در مورد نصب الکتروپمپ شناور تمام استیل گرین پمپ در کنار رودخانه بدون درست کردن استخر می بایست نکات زیر را با دقت مطالعه و انجام داد :

دو حلقه چاه در کنار رودخانه حفر نمایید ، ابتدا آب رودخانه را وارد چاه اول نمایید و آب چاه اول زمانی که شن و گلو لای و املاح آن ته نشین شد از طرف دیگر ورودی آب یک لوله خروجی گذاشته که آب صاف شده به حلقه چاه دوم سرازیر شودو الکتروپمپ شناور تمام استیل گرین پمپ خود را در چاه دوم قرار دهید تا آب صاف و بدون املاحی استحصال نمایید.و یک عدد کفکش کوچک در داخل چاه اول بگذارید و روزی 15 دقیقه ان را جهت تخلیه املاح به مسیر رودخانه هدایت فرمایید با این طریق می توانید ازآب رودخانه برای آبیاری استفاده فرمایید.

شما می توانید جهت اطلاعات و چگونگی نصب سایر تجهیزات به سایت www.surielectric.ir ,   کانال تلگرامی https://t.me/kalayeabvabargh  وبلاگ به آدرس electropompeshenavar.blogfa.com  و یا شماره تماس های 02177327856 – 09121242412 مراجعه فرمایید.

توصیه نگهداری : 

 • سعی کنید هیچگاه هنگام سوختن فیوز از فیوز قوی تر از آمپر نامی روی موتور استفاده ننمایید
 • هر زمان دوبار پیاپی بی متال و یا کنترل بار شما قطع شد فورا" با متخصص تماس بگیرید و تا زمان رفع عیب از روشن کردن مجدد پمپ خودداری نمایید.
 • هر زمان مشاهده نموده اید چاه شما همزمان با آب بیش از 30 گرم در متر مکعب برای شناورهای استیل و 20 گرم در متر مکعب برای شناور های با پمپ چدنی ماسه از لوله آبدهی  خارج می شود فورا" خاموش فرمایید.زیرا چاه شما در حال ریزش است و امکان بریدن لوله و همچنین خم شدن وجود دارد.
 • در زمان اتمام کار در پایان سال جهت جلوگیری از سوختن الکتروموتور شناور باید دسته کات اوت ترانسفورماتور را قطع فرمایید.اکتفاء به خاموش کردن تابلو ننمایید زیرا در حین رعد و برق از کلید اتومات و پلاتین کنتاکتورها عبور می کند و منجر به خسارت خواهید شد.
 • اگر بیش از سه ماه متوالی الکتروپمپ شناور شما خاموش بود در هنگام استارت زدن اگر آمپر گیری زیاد بود احتمال گیرپاش شدن الکتروموتور وجود دارد که با دوبار تک استارت زدن 90% آزاد می کند و به حالت اولیه برمیگردد.
 • استارت زدن زیاد برای مدت کوتاه به الکتروپمپ شناور و نیز چاه شما خسارت وارد می کند پس رعایت کنید در طول شبانه روز کمتر تابلو الکتروپمپ شناور را خاموش و روشن کنید . سعی فرمایید روشن شدن پمپ شناور شما زمان بیشتری داشته باشد.بعضی اوقات مشاهده شده نگهبان چاه برای برداشتن یک لیوان آب هرچند دقیقه شناور را روشن میکند که این کار اشتباه است.
 • در الکتروپمپهای شناور گرین پمپ این مرکز تدبیری اندیشیده که در مرکز سوپاپ سوراخی ایجاد کرده ایم برای تخلیه آب لوله ولی در الکتروپمپهای شناور سایر همکاران این کار صورت نگرفته و برای جلوگیری از خسارت هنگام سرد شدن هوا و احتمال یخ زدگی لوله های خروجی بر روی سر تخلیه  شیر آبی کوچک جهت تخلیه لوله آبرسانی نصب نمایید و آب داخل لوله را در فصل سرما خارج نمایید.
 • هیچگاه در خروجی آب روی لوله آبریز شیر فلکه نصب ننمایید زیرا ناخواسته خودتان و یا دشمنانتان شیر فلکه را ممکن است ببندند و فوری الکتروموتور شناور خواهد سوخت. اگر آبرسانی شما در محل آبریز نیاز به شیر فلکه داشت بهتر است قسمتی که ارتفاع بیشتری دارد را شیر فلکه نبندید که یک سوی لوله همیشه باز باشد و از خطر سوختن الکتروموتور شناور نجات پیدا کنید.توصیه : در صورت اجبار داشتن نصب شیر فلکه در تمام خروجی های آب یک دشتگاه پریشر سوئیچ با فشار بار لازم که برای آبرسانی قبلا" محاسبه کرده اید توسط یک لوله پنج سانتی قابل نصب در ابتدای آبریز بعد از سر تخلیه یکدستگاه کلید پریشر سوئیچ نصب نمایید و نول تابلو برق فرمان را از داخل این کلید عبور که اگر زمانی شیر فلکه ها به صورت ناخواسته بسته شد پریشر سوئیچ به تابلو فرمان دهد و تابلو الکتروموتور را خاموش نماید تماس.

مرحله نصب پمپ شناور توسط صنایع آب و برق مهندس سوری :

چ –

 • کلاه ایمنی و دستکش و کفش کار نوک آهنی را خود و کارگرانتان را بپوشید . طبق دستور در بند ح با اره مقداری از جدار را ببرید و با چکش به طرف بیرون به صورت نیم دایره خم کنید که کابل در حین نصب این قسمت قرار گیرد و با سوهان لبه بریده شده را صیقلی کنید. الکتروموتور را از داخل صندوق خارج طوری که به کابل وصل شده به الکتروموتور خسارت وارد نشود (هیچگاه کابل الکتروموتور شناور را جهت حمل استفاده نفرمایید).بعد از خارج کردن الکتروموتور را خوابانده و به اندازه یک در صد گریسیرین ، ده درصد ضد یخ ، 5 صدم درصد ریکا و یا یک درصد واسگازین (فقط یکی از موردها)در داخل موتور ریخته و با آب صاف الکتروموتور را پر نمایید طوری که هیچگونه هوا و حبابی در داخل الکتروموتور نماند.شافت الکتروموتور را به گردش در آورید و از روان بودن آن مطمئن شوید ، کابل برقی را که در بند پ فوق انتخاب نموده اید را با مفصل انتخابی که در بند ت فوق تهیه نموده اید طبق دستورات نصب که در  بند ث توضیح داده شده مفصل بندی نمایید آن هم با مفصل تامر الکتریک ، بعد از اتمام مفصل بندی تابلو برق انتخاب شده را که در بند ج توضیح داده شده را به دیوار و یا اگر تابلو زمینی باشد زمینی به زمین وصل نمایید و دو سر کابلی که در زیر جدول کابل در بند ج توضیح داده شدرا با کابلشو توسط پرس هیدرولیک نصب نمایید، یکسر آن را به تابلو زیر ترانسفورماتور به صورت محکم نصب و سر دیگر را به تابلو داخل موتورخانه قسمت زیر کلید فیوز یا کلید اتومات (ورودی برق) نصب نمایید (کابل این فاصله را در عمق 120 سانتی زمین قرارداده که هنگام شخم زدن زمین گاوآهن تراکتور کابل را زخم نکند و منجر به فاجعه ای خطرناک نشود که چندین بار مشاهده شده است.)و قبل از نصب کابل شناور از سالم بودن تابلو برق مطمئن شوید و اگر شناور دو کابل بود کابل زیر بی متال که سه رشته است  را نصب و کابل بعدی که سه رشته می باشد را لخت و با یک دست نگه داشته روبروی پیچ ترمینال نگهدارید و بدون اینکه به یکدیگر وصل شوند از کارگر خود کمک گرفته ولت متر خود را روی 400 ولت قرار داده . کلید استارت تابلو را زده روبروی هر سیم و هر پیچ باید حدود  380  ولت برق داشته باشید اگر فازی با پیچ این ولت را به شما نشان نداد جای سیمها را با هم تعویض تا کل سه سیم با سه پیچ روبرو حدود 380 ولت برق را نشان دهد. وقتی که از این کار مطمئن شدید سیمها را بدون جابجایی زیر پیچ ترمینال روبرو ببندید.و دکمه استارت را بصورت یک ثانیه بزنید بیش از یک ثانیه نباشد. دور الکتروموتور شناور میباسیت در این یک ثانیه مخالف عقربه ساعت بچرخد اگر خلاف این بود اول کلید برق زیر ترانسفورماتور را قطع و دو تا از سیمهای زیر ترانسفورماتور  R&S را جا به جا نموده و محکم کنید و در تابلو برق داخل اتاقک نیز سیم کنترل فار R&S را جابجا نمائید و کلید برق زیر ترانسفورماتور را روشن و مجدد دور الکتروموتور را به جهت مخالف عقربه ساعت تست فرمائید  و فوری خاموش نمائید. کلید اصلی جهت اطمینان و ایمنی خاموش شود.

راهنمای آخر و پایانی نصب پمپ

  مرحله بعد لوله سر پمپ شناوری را که در بند خ توضیح داده ام را روی پمپ سوار نمائید. بدلیل اینکه آچار شما فقط سوپاپ پمپ را بگیرد تا به طبقات پمپ خسارت وارد نشود .مرحله بعد نصب پمپ روی الکترو موتور میباشد که مقداری گریس به داخل کویلینگ پمپ بزنید و پمپ را با احتیاط روی الکترو موتور قرار دهید تا شافت موتور داخل کوپلینگ به راحتی جا گیرد . و 4 عدد واشرفنری حاضر  و روی فلنج پمپ از پیچ عبور دهید و مهره ها را سفت نمائید . کابل الکترو موتور را روی بدنه پمپ ببندید {{ بخاطر اطمینان میتوان بعلت اینکه محکم شود تا لوله سرپمپ از داخل سوپاپ پمپ خارج نشود و یا به مرور زمان فرسوده و پمپ سقوط نکند یک تسمه از زیر موتور به لوله آهنی سر پمپ جوش نمائید طوریکه جوش به کابل و پمپ لطمه وارد نکند }} با جرثقیل پمپ را بلند کرده و با تالیور زیر کوپلنگ را بلند نمائید تا یک الی 2 میل بازی را مشاهده کنید بعد از این کار کلید برق اصلی را روشن نموده و یک تک استارت ، زیرفقط یک ثانیه ، از گردش همزمان پمپ و موتور خاطر جمع شوید. توضیح :  اگر بالای یک ثانیه روشن کنید فوری لاستیک دور شافت داخل کاسه ها میسوزند و عمر پمپ کم میشود و به پمپ و شما خسارت وارد میشود پس به این قسمت توجه کامل شود و مجدد پیچ آب الکتروموتور را باز و اگر احتمالا" پراز آب نبود داخل موتور را تا لب پر نمائید. و برق اصلی را مجدد قطع نمائید .  از این مرحله به بعد به افراد غبر توصیه کنید در شعاع 10 متری کارگاه شما نایستند . شروع به نصب لوله ها کنید وهر شاخه که نصب میکنید با شیلنگ کابلها را به بدنه لوله ببندید، لوله با میگر و یا اهم متر انصال بدنه با سیم شناور را اهم بگیرید تا از سالم نصب کردن خود خاطر جمع شوید نکند در داخل جدار کابل شما در حین پائین رفتن زخمی شده باشد. بعد از اتمام نصب لوله ها سر تخلیه که در بند ح تهیه نموده اید را روی آخرین لوله ببندید و مجدد یاد آوری کنم در صورتی که چاه آب جدید باشد سعی کنید ته الکتروموتور شناور را حداکثر با کف چاه سه متر فاصله بگذارید و اگر  در چاه از قبل پمپی نصب شده بود  سعی بر اضافه کردن لوله جهت پایین رفتن الکتروپمپ شناور تا زمانی که چاه را شستشو ننموده نفرمایید  . کابل برق را داخل چاک جدار که در ابتدا توضیح دادم بگذارید و سر تخلیه را به آرامی در روی جدار بگذارید و حد اقل لوله 6 متری روی سر تخلیه  ببندید تا هنگام آزمایش آب استحصال شده دور جدار نریزد که این کار صد درصد چاه شما را تخریب خواهد کرد. و مجدد با اهم متر از سالم بودن کابل درون چاه مطمن شوید که زخمی نشده باشد.  کلید برق اصلی را روشن و دکمه استارت را بزنید اگر آب چاه در یک دقیقه اول گل آلود بود و آب صاف شد اشکال ندارد  ولی اگر گل مدت بیشتری ادامه داشت ، چاه شما در هنگام گراور { شن ریختن } اشکال داشته ، و به پمپ ونیز الکترو موتور لطمه وارد خواهد کرد .  وبعد از اینکه 10 الی 15 دقیقه الکترو پمپ شناور آب استحصال نمود اگر پمپ برای آبرسانی و آبیاری محاسبه شده نگذارید بیشتر کار کند آنرا به شبکه و صل نمائید که زیر بار برود  بعد از زیر بار رفتن و گذشت حدود نیم ساعت . باید آمپر مصرفی شما 5 درصد از آمپر (نوشته شده)روی موتور کمتر باشد. و بیمتال وکنترل بار را طوری تنظیم کنید که بعد از 10 دقیقه قطع کند و مجددا"  اندکی آن را اضافه کنید تا حساس شود در ضمن فیوز تابلو شما هیچگاه از آمپر در حال مصرف قوی تر نباشد.